Rafstal

OSTATNIE WIADOMOŚCI

DIAMENTY FORBES 2023 DLA RAFSTAL!

czytaj więcej »

Szkolenie dla Klientów Rafstal 2017

czytaj więcej »

Szkolenie dla Klientów RAFSTAL o tematyce „Stal, pompy oraz armatura fundamentami rozwoju w przemyśle”.

czytaj więcej »

Nasza firma została laureatem „Kruszec Biznesu 2015”!

czytaj więcej »

Certyfikat „Złoty Płatnik” – Za zachowanie najwyższych standardów płatniczych

czytaj więcej »

Jeżeli szukacie Państwo starszych wiadomości zapraszamy tutaj >>


WYBRANA WIADOMOŚĆ

Szkolenie dla Klientów RAFSTAL o tematyce „Stal, pompy oraz armatura fundamentami rozwoju w przemyśle”.

W dniach 20-21 października w malowniczej miejscowości w Kamieniu Śląskim w Kompleksie Pałacowo Zamkowym Sebastianeum Silesiacum odbyło się szkolenie dla Naszych Klientów.

1

Pierwsze wzmianki o Kamieniu Śląskim pochodzą z początku XII w. Był to wtedy silny gród rycerski należący do słynnej w Europie rodziny Odrowążów. Oprócz rodziny Odrowążów, ważną rolę w dziejach Kamienia Śląskiego odegrały rodziny Strzałów, Larischów i Strachwitzów. Dbały one przede wszystkim o rozwój posiadłości w Kamieniu Śląskim i o utrzymanie tutejszego zamku, który z czasem przybrał kształt i funkcję pałacową.

Ramowy plan szkolenia obejmował jak zwykle trzy ciekawe zagadnienia.

Pierwszy moduł został zaprezentowany przez Pana Adama Dowhopoluk- Specjalistę ds. handlowych Fabryki Armatur Głuchołazy S.A. pod tytułem „ Armatura staliwna, kwasoodporna i specjalna – zastosowanie w przemyśle dla bezpieczeństwa i trwałości instalacji”. Drugi moduł, który był prowadzony przez Pana dr hab. inż. Grzegorza Golańskiego Pan dr hab. inż. Grzegorz Golański – pracownika Zakładu Projektowania i Badania Materiałów w Instytucie Inżynierii Materiałowej na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej uczestnicy mieli okazję zgłębić wiedzę nt. ” Korzyści z zastosowania obróbki cieplnej dla stali niestopowych i stopowych”. Podczas kolejnego modułu, który był prowadzony przez inż. Piotra Więckowskiego – Członka Zarządu oraz Kierownika Działu Handlowego Pomp i Armatury RAFSTAL Sp. z o.o.Klienci mieli możliwość zapoznania się z wybranymi aspektami w temacie: „Pompy wirowe – zasada działania, rodzaj zabudowy, typy konstrukcyjne, wykonanie materiałowe, ilość stopni a możliwe zastosowanie w przemyśle.

2 3 8 9

W tym roku goście mogli dotknąć przykładowych modeli urządzeń pompowo armaturowych.

szkolenie-rafstal-2016-006

Słuchacze mogli zaobserwować różnice powstałe po zastosowaniu obróbki cieplnej tego samego materiału.

szkolenie-rafstal-2016-038

Wszystkim prelegentom dziękujemy za rzetelne i ciekawe wystąpienia natomiast wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo.

Do zobaczenia ponownie!

marketing@rafstal.pl
32 76 76 000

Rafstal to hurtownia stali nierdzewnej i żaroodpornej. W naszej ofercie znajduje się także stal narzędziowa i kwasoodporna oraz kotłowa. Oferujemy różnego typu zawory i przepustnice. Zajmujemy się pompami obiegowymi i głębinowymi, a także armaturą przemysłową. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, gdzie każdy klient znajdzie coś dla siebie - made by station75 - Wszelkie prawa zastrzeżone 2012 © Rafstal.

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się
dniem Wszystkich Świętych informujemy,
że w dniu 31.10.2016 roku
firma RAFSTAL będzie nieczynna.

Prosimy o wyrozumiałość.

logo ×